ICQRAJA NEWSLETTER No 40

[Dej of d dej]

Ponedjeljak 06.11.2000.

[Novosti i malo vise ...]

Nema nista posebno novo. Sutra je dan skole (cudni se ovde sveci slave
;)))), to ste vec culi. Ocejkuje se vrlo mala posjecenost.
Eh ja ... za ono Dinino osvrtanje na kvantitet u kojem je uvrijedio
svetost istog:
Tvoj cosak bi se mogao podjeliti u dva dijela - "kvantitetni" i
"kvalitetni" dio.
Ako kvalitet u ovom kontekstu mozemo definisati kao raznovrsnost
informacija onda "kvalitetni" dio podobro u kvalitetu zaostaje u
odnosu na "kvantitetni" dio. U prvom dijelu si dobro ocrnio romanticare,
dao definiciju supljiranja, iznio svoje stavove.
U drugom dijelu si iznio samo srz prvog dijela. Nesto gledam ovu
kostursku glavu ovdje na zvucniku (treba mi burazu za anatomiju). To
ti je isto kao kad bi svakog covjeka opisivao preko njegovog kostura.
Onda ne bi bilo bucmastih i mrsavih ljudi, ne bi bilo crnaca, bjelaca,
zutaca (pa onda ne bi bilo ni rasizma ;))). Ono po cemu se ljudi bitno
razlikuju je meso i koza. Zato nekada nije moguce docarati situaciju
ako ispricas samo srz. Ti spominjes da su opisi nepotrebni. Opisi su
ono sto odvaja umjetnost od obicnog govora/pisanja. Ne kazem sad da sam
ja umjetnik ako pisem opise, ali opisi su potrebni! Cosak je zamisljen
kao rubrika u kojoj ce pisci njuzletera iznositi svoja razmisljanja o
stvarima. Ja sam ovaj odgovor mogao napisati u dvije recenice, ali onda
vi ne biste imali cistu sliku moga stava o ovome. Na mutnoj slici se
nekad neke stvari i ne vide (to vam je kad kamera nema dobar autofocus ;))
Ali nema veze, nek` pise svako kako hoce. Ja sam statistiku napisao
reda radi, da se ima, a ne da se vidi ko je najvise poslao. I nisam je
htio poslati na listu a ti si rekao da posaljem.
Eto ... .ebiga ... napisah ja ...

[Song of d dej]

JIM CAREY - SOMEBODY TO LOVE (iz filma "Cable Guy")

When the truth is found to be lies
and all the joys within you dies
don't you want somebody to love
don't you need somebody to love
wouldn't you love somebody to love
you better find somebody to love

When the garden flowers baby are dead yes
and your mind is full of red
don't you want somebody to love
don't you need somebody to love
I'd really like somebody to love
but it's hard to find somebody to love

Your eyes, I say your eyes may look like his
but in your head baby I'm afraid you don't know where it is
don't you want somebody to love
don't you need somebody to love
wouldn't you love somebody to love
you better find somebody to love...

Tears are running ah running down your breast
and your friends baby they treat you like a guest
don't you want somebody to love
don't you need somebody to love
I'd really like somebody to love
but it's hard to find somebody to love

[Pjesma]

SELO U SELU

Sareno je cvijece kraj grobova
Isarano razlicitim belezima
Drvenim, kamenim, mermernim
Groblje je bilo selo u selu.

Danju su mrtvi umirali od dosade
Ili se odmarali od nocnih skitanja.
Noci se uvlacili u mrak
I tumarali besciljno sljivicima,
Mracnim starim kucama
Po mojim mislima.

Danju su se dosadjivali
Na dvadesetak koraka
Od djedove kuce
I moga straha.

                     Zada Ademi, VIII
                     G. Ljubinje, Prizren
                     (preuzeto iz "Kosovskog avaza",
                      lista Bosnjaka sa Kosova)

Kad pogledate malo bolje ovu pjesmu, zakljucicete da stvarno nema
smisla ... al dobra je :))))

[Ivent of d dej]

Nista posebno. Eto recimo da je dogadjaj dana bio to sto danas pocinje
zadnja sedmica prvog tromjesecja :).

[Vedr of d dej]

Oblacno i prohladno.

[Mudrosti of d dej - "izvadci" iz Behara]

- Ne valja: u utorak i subotu nove haljine oblaciti, nema srece.
- Ne valja: dijete nad ogledalo nadnositi, postaje zuto.

[Top lista izjava mladih gimnazijalaca]

Anketu je sprovela The Pedagogica a ove izjave su napravljene selekcijom
iz dijela ankete koji je objavljen u novinama "Mostovi mladosti" (to
su nase, gimnazijske novine).

1. H.S.  I-2: "... Gospodin direktor i gospodja pedagogica cine mi se
veoma prijatnim. "
    Obrazlozenje: Samo ti se cini :)

2. Nuraga I-2: "... ali svi bi oni zeljeli da barem jedan dan budu
gimnazijalci."
    Obrazlozenje: Hehe ... ja ne znam ni jednog covjeka koji bi zelio
da bude gimnazijalac.

3. Ucenica I-2: "... draga pedagogice, ubrzo se namjeravam povjeriti
i kazati vam sve o svojim strahovima."
    Obrazlozenje: Kardinalna greska! Najvise sto ce dobiti je savjet
tipa: "Izadji na prozor, udahni - izdahni, jel ti sad bolje?" ili
"Ubi se!" ili "Ma uci dijete ... samo uci!".

4. Ucenica I-4: "Mogu reci da je ovo zaista posebna skola u koju su
dosli najbolji..."
    Obrazlozenje: Ne mozes .. :)

5. Ucenica I-4: "Ovo je veoma teska i zahtjevna skola, i zato mi se
svidja..."
    Obrazlozenje: Nerd!

IZVAN KONKURENCIJE:

- Ucenik I-2: "Najbolje u ovoj skoli su subota, nedjelja i veliki odmor"
    Obrazlozenje: Jedan od rijetkih prosvjetljenih!

- Ucenica I-4: "U osnovnoj skoli nije bilo puno gradiva i ja sam ga mogla
nauciti napamet, ali sada ne mozes uciti napamet lekcije iz jednog
predmeta, a kamoli iz trinaest predmeta."
    Obrazlozenje: Ova ce tesko proc ...

[Cosak]

Ovaj cosak ce imati veze sa Esadovim coskom iz proslog broja :)

Neki ljubavlju nazivaju "bolest" ciji su simptomi nesanica, odsustvo
koncentracije, gubitak apetita. To je, prema mom misljenju, zaljubljenost.
Postoji razlika! OSjecaj zaljubljenosti ne traje dugo i na kraju se
transformise u ravnodusnost, ljubav ili mrznju. Ljubav je neki osjecaj
koji se pojavljuje povremeno, a ono sto drzi ljude zajedno dok se ljubav
ponovo ne pojavi je neki osjecaj navike (kao sto je Esad pisao).
Kasnije se ljubav sve manje pojavljuje, a osjecaj navike postaje jaci
i moze se cak reci da prerasta u ovisnost.
Ljubavlju se , u stvari, moze nazvati osjecaj koji vlada u periodu od
prestanka zaljubljenosti do pojave ovisnosti (ne u pravom smislu te
rijeci).
Znaci, i navika je dio ljubavi.
Nesto me boli glava ... nisam raspolozen za filozofiju ...


Danasnji ICQRAJA newsletter potpisuje: Senad Uka (zakleti kvantitetista
i pisac newslettera ciji je prosjek 12 kb po poruci! ;))))

Copyright (c) ICQRAJA team